VABIMO: Predavanje Cestni promet prihodnosti

Začelo se je obdobje sprememb v cestnem prometu in v prihodnosti se bosta obseg sprememb in njihova različnost zgolj še povečevala. Preobrate, ki vplivajo na navade ljudi, le stežka sprejmemo, zato morajo biti le-te tehtne in v dobrobit vseh nas. Ali vidimo celotno sliko in ali smo jo pripravljeni udejanjiti?


Ključne razvojne izzive na področju cestnega prometa prihodnosti bo predstavil prof. dr. Tomaž Katrašnik, vodja Laboratorija za motorje z notranjim zgorevanjem in elektromobilnost na Fakulteti za strojništvo Univerze v Ljubljani in predsednik Strokovnega sveta SRIP ACS+.

Na predavanju bo prikazal cilje sprememb v cestnem prometu, nakazal zmogljivosti različnih tehnologij pogonskih sistemov vozil in osvetlil potrebne aktivnosti in spremembe, ki so predpogoj za uspešno tranzicijo. S celovitim pogledom na izzive, ki nas čakajo, bo v ospredje postavil človeka s svojimi potrebami, zmožnostmi in navadami.

Predavanje organiziramo v sodelovanjem z Razvojnim centrom Novo Mesto d.o.o. in ga bomo izvedli 1. aprila 2019 ob 18 uri v Podjetniškem inkubatorju Podbreznik, Podbreznik 15, Novo Mesto. 

Udeležba na predavanju je brezplačna, vendar je prijava na dogodek obvezna. Vaše prijave zbiramo na elektronskem naslovu dunja.podlesnik@acs-giz.si

O PREDAVATELJU

Predavanje bo vodil prof. dr. Tomaž Katrašnik, ki je vodja Laboratorija za motorje z notranjim zgorevanjem in elektromobilnost ter prodekan za znanstveno raziskovalno dejavnost in mednarodno sodelovanje na Fakulteti za strojništvo Univerze v Ljubljani. Njegova področja raziskovanja so: baterije, gorivne celice in napredni procesi zgorevanja ter alternativna goriva. Od leta 2016 je predsednik strokovnega sveta Strateškega razvojnega inovacijskega partnerstva Mobilnost ter vodja fokusnega področja Trajnostna energija Strateškega razvojnega inovacijskega partnerstva Mreže za prehod v krožno gospodarstvo. Profesor Katrašnik je nosilec številnih domačih in mednarodnih projektov, eden takšnih je OBELICS, kjer v sodelovanju z osemnajstimi vrhunskimi akademskimi, raziskovalnimi in industrijskimi partnerji iz EU razvijajo nove metode in simulacijska orodja za razvoj učinkovitejših in varnih električnih vozil.

****

Dodatne informacije: SRIP ACS+, Dunja Podlesnik, 01/ 236 17 35, dunja.podlesnik@acs-giz.si 

__________________________________________________________________________

srip Avtomobilska industrija v Sloveniji prispeva okvirno 10% k bruto družbenemu proizvodu ter več kot 20 % k slovenskemu izvozu, vsi člani SRIP ACS+ pa, vključujoč vsa področja mobilnosti, prispevajo k bruto družbenemu proizvodu več kot 17 %.
Panoga ustvari 7,5 milijarde evrov letnih prihodkov. V slovenski avtomobilski industriji deluje več kot 100 dobaviteljev 1 in 2 nivoja in več kot 600 poddobaviteljev nižjih nivojev dobaviteljske verige. Poleg tega pa več kot 25 % vseh nagrajenih inovacij Gospodarske zbornice Slovenije izhaja iz avtomobilske industrije.

Nazaj